Kolesowanska šćežka Wódra-Nysa: Rozdźěl mjez wersijomaj
Inhalt gelöscht Inhalt hinzugefügt
S Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q159890 (translate me) |
S cirka → někak |
||
Rjadka 1:
'''Kolesowanska šćežka Wódra-Nysa''' ([[čěšćina|čěsce]] ''Cyklotrasa Odra-Nisa'', [[němska rěč|němsce]] ''Oder-Neiße-Radweg'', [[pólšćina|pólsce]] ''Szlak rowerowy Odra-Nysa'') je [[kolesowanska šćežka]] w [[Čěska republika|Čěskej republice]] a w [[Němska|Němskej]].
Wona běži wot žórła [[Łužiska Nysa|Łužiskeje Nysy]] (leži blisko wsy [[Nová Ves nad Nisou]] w Čěskej republice) podłu rěki přez [[Sakska|Saksku]] a [[Braniborska|Braniborsku]] hač k wuliwej Nysy do [[Wódra|Wódry]]. Dale běži podłu Wódry přez Braniborsku a pak zapadnje přez [[Mecklenburgsko-Předpomorska|Mecklenburgsko-Předpomorsku]] wokoło [[Šćećinski zaliw|Šćećinskeho zaliwa]] hač k [[Baltiske morjo|Baltiskemu morju]], na kupu [[Usedom]] do města [[Ahlbeck]]. Je dołha
== Etapy ==
Rjadka 12:
| [[Nová Ves nad Nisou]]
| [[Žitawa]]
|
|-
| 2. etapa
| [[Žitawa]]
| [[Zhorjelc]]
|
|-
| 3. etapa
| [[Zhorjelc]]
| [[Mužakow]]
|
|-
| 4. etapa
| [[Mužakow]]
| [[Gubin]]
|
|-
| 5. etapa
| [[Gubin]]
| [[Frankobrod nad Wódru]]
|
|-
| 6. etapa
| [[Frankobrod nad Wódru]]
| [[Küstrin-Kietz]] ([[Kostrin]])
|
|-
| 7. etapa
| Küstrin-Kietz
| [[Hohenwutzen]]
|
|-
| 8. etapa
| Hohenwutzen
| [[Schwedt/Oder|Schwedt]]
|
|-
| 9. etapa
| Schwedt
| [[Penkun]]
|
|-
| 10. etapa
| Penkun
| [[Blankensee]]
|
|-
| 11. etapa
| Blankensee
| [[Ueckermünde]]
|
|-
| 12. etapa
| Ueckermünde
| [[Anklam]]
|
|-
| 13. etapa
| Anklam
| [[Ahlbeck]]
|
|}
|